PZP porovnanie

pzp porovnaniePokiaľ chcete niečo získať za čo najvýhodnejších podmienok, musíte pre to aj niečo urobiť. Ak hľadáte najlepšie a možno aj najlacnejšie povinné zmluvné poistenie, bez malej rešerše to nepôjde. Vďaka najlepšiemu PZP porovnaniu sa cez rýchlu a bezplatnú kalkulačku sa dozviete všetko potrebné behom niekoľkých minút. Veľká časová a finančná úspora sú samozrejmosťou. Nielen že nikam nemusíte chodiť, ale všetko si vybavíte z domu, prípadne z miesta, odkiaľ máte prístup na internet. Celý výpočet vás nebude stáť ani cent. Jedine, čo budete musieť zaplatiť, je samotná poistná zmluva, pokiaľ si teda nejakú možnosť z výsledkov vyberiete. Do výsledkov sú zahrnuté všetky poisťovne, ide napríklad o:

Prečo je dôležite?

PZP porovnanie vám zobrazí veľmi veľa poistných možností a je len na vás, ktorú si vyberiete. Určite ale toto zabezpečenie nepodceňujte, nakoľko je stanovené zákonom a jeho neuzatvorenie alebo neplatnosť sa vysoko pokutuje. Povinné je pre všetky motorové vozidlá a niektoré nemotorové. Hlavne také, ktoré by svojou prevádzkou mohli spôsobiť poškodenie iným účastníkom cestnej premávky, ako aj ich majetku. To však neznamená, že PZP sa neuzatvára aj na tie vozidlá, ktoré sa vyskytuje prevažne mimo frekventovanej dopravy. Či už jazdíte na ceste alebo na poli, poistnú zmluvu si na daný prostriedok musíte uzatvoriť.

Ako možno viete, bez tohto zabezpečenia by ste všetky vami spôsobené škody museli hradiť z vlastného vrecka. Na druhej strane, poisťovňa by sa s vami na odškodnení vo veľkej miere podieľala, čo je určite veľké pozitívum. Zoberte si to však aj z inej strany. Niekto do vás nabúra alebo vám iným spôsobom poškodí jeho prostriedkom vaše vozidlo. Pokiaľ nemá PZP, ale vy vaše poistené máte, darmo by ste sa dopytovali spravodlivosti a čakali, kým by vám niekto škody preplatil. Iste, je to aj o charaktere, ale oveľa príjemnejšie a prijateľnejšie je zaplatiť len malé percento spôsobených škôd ako celé škody z vlastných zdrojov.

Bez mála sa škody môžu pohybovať nielen v stovkách, ale aj v desaťtisícoch eur. V prípade hromadnej nehody aj v stovkách tisíc eur. A poškodenie na zdraví vás môže stáť ešte viac. Preto aj tu platí príslovie, dvakrát meraj a raz rež. Ak by ste teda chceli riskovať jazdu bez PZP, radšej si to rozmyslíte a pomocou porovnania rýchlo nájdete tú najlacnejšiu možnosť. Taktiež existujú možnosti, ako získať lacnejšie havarijné poistenie cez Uzavripzp.

S PZP porovnaním to ide rýchlejšie

poistené vozidloKaždý zodpovedný človek vie, že používané vozidlo jednoducho musí byť poistené. Je ale normálne, že nechceme platiť zbytočne veľa za niečo, čo nás môže vyjsť aj lacnejšie. Preto vznikla tzv. poistná kalkulačka na výpočet ceny a porovnanie PZP, ktorá vám behom niekoľkých minút ukáže vaše poistné možnosti. Jej veľkou výhodou je, že je zadarmo a funguje nonstop. Taktiež je nezáväzná, takže jej kvality môže využiť bez toho, aby ste boli nútení o niektorú z vyobrazených ponúk požiadať. Skutočne môžete s PZP porovnaním ušetriť aj stovky eur, o čom sa najlepšie presvedčíte sami. To najlacnejšie vám rozhodne neujde! Overiť si povinné zmluvné poistenie môžete na danom odkaze, alebo kliknite na Uzavripzp.

Ako sa dostať k výsledkom porovnania?

Kliknite na stránku označenú v úvode. Presmeruje vás to na porovnávač resp. PZP kalkulačku. Do nej stačí vpísať EČV a niektoré technické parametre vozidla sa automaticky vyplnia sami. Na ostatné si budete musieť na pomoc zobrať technický preukaz, aby ste ich bez chyby vypísali. Pokiaľ ich viete spamäti, je to ešte ľahšie. Po vypísaní formulár odošlete v tej chvíli sa spustí porovnanie PZP. Postupne vám začnú nabiehať jednotlivé poistné ponuky, pričom tá najlacnejšie zvykne byť zobrazená na vrchu. Mnoho si myslí, že to najlacnejšie nestačí, ale opak je pravdou. Stačí. Potom už len závisí od vašich očakávaní a požiadaviek. Ale aj to najlacnejšie PZP musí rešpektovať zákonom stanovené minimá, ktoré si poisťovňa nemôže len tak svojvoľne upravovať. Jedine ak smerom nahor, nikdy nie nadol.

V rámci porovnania PZP ale určite natrafíte aj na také možnosti, ktoré nebudú kryť len škody, ktoré spôsobíte iným, ale aj také, ktoré by ste spôsobili sebe. To je hlavne predmetom havarijného poistenia, no niektoré poisťovne robia výhodné ponuky v rámci povinného poistenia. Síce sú tieto ponuky krytím výhodné, nemusia sa vyskytovať na popredných miestach, teda nemusia byť najlacnejšie. Na druhej strane však môžu byť výhodnejšie ako keby ste si jeden a druhý typ zabezpečenia uzatvorili zvlášť.

Poistná zmluva je spísaná ihneď

Ak máte pochybnosti o tom, či sa PZP porovnanie online oplatí robiť a či naozaj ušetríte toľko času, môžete ich hodiť za hlavu. Niekedy kalkulačky fungovali tak, že vám zobrazili výsledky a o konkrétnu ponuku ste museli ísť požiadať do pobočky poisťovne. Dnes dostanete poistnú zmluvu za počkaním (citácia).

Skoro ihneď po tom, ako o niektorú PZP ponuku z online porovnania požiadate, vám na mail príde niekoľko dokumentov. V rámci návrhu poistnej zmluvy aj dočasná zelená karta, platná 30 dní a údaje na zaplatenie poistného. Kedysi bola posielaná aj biela karta, po novom platí už len zelená karta. Poistné preto zaplaťte čím skôr, pretože platnosť dočasnej karty je obmedzená. Zdôrazňujeme, aby ste si ju nezabudli vytlačiť. Originál zelenú kartu k PZP dostanete poštou. Poisťovňa vám ich odošle po zaevidovaní platby. Do tej doby ju dočasný doklad plne nahrádza.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *